Styl wabi-sabi w kuchni

meble kuchenne

Meble kuchenne na zamówienie najczęściej stanowią odzwierciedlenie aktualnie panujących trendów.

Białe, sterylne wnętrza, zostały wyparte przez aranżacje bogate w odcienie szarości, drewniane dekory i intensywne zielenie z dodatkiem morskiego błękitu. Elegancki sznyt zaakcentowały miedziane lub złote dodatki. Nobilia również podąża w kierunku tonacji, które są nam najbardziej bliskie. Kolory ziemi wprowadzają bowiem spokój oraz przyjemny nastrój.

Stopniowe odchodzenie od uporządkowanych aranżacji zapoczątkował nurt hygge, który stawiał na pierwszym miejscu prostotę oraz intymny, przytulny klimat. Dopełnił także, równie popularny, styl skandynawski. Wabi-sabi, filozofia pochodząca z Japonii, odważnie kroczy ku przełamaniu poprawności we wnętrzach: odsłania piękno w nieperfekcyjnych przedmiotach. Zapraszając  ją do kuchni możemy pozwolić sobie na niedoskonałość, która stanowi istotę owego trendu.

kuchnie poznań

Kuchnia na wymiar, utrzymana w nurcie wabi-sabi, będzie swą kolorystyką nawiązywać do barw ziemi. Bazę mogą stanowić dekory drewniane lub powierzchnie o strukturze kamienia. Świetnie się tutaj sprawdzi front StoneArt imitujący łupek. Niezwykle cenne podczas projektowania okażą się także blaty z widocznymi pęknięciami oraz zarysowanym usłojeniem. Wśród oferowanych produktów harmonijnie wkomponuje się w ten klimat Dąb Hawana i Arizona. Ponownie dostrzeżemy, że zabudowa kuchenna to przede wszystkim kawałek solidnego rzemiosła. Przygotowując projekt kuchni warto pochylić się nad każdym szczegółem zabudowy.

Odejście od uporządkowanych aranżacji, których nie brakuje w katalogach wnętrzarskich, umożliwi spersonalizowanie przestrzeni. Aneks kuchenny z drewnianymi dodatkami, ręcznie wykonaną ceramiką oraz wiklinowymi dodatkami będzie miejscem o kojącej atmosferze. Niedoskonałość otaczających nas przedmiotów pozwoli dostrzec wartość tam, gdzie widzieliśmy wcześniej skazę.

niemieckie meble kuchenne

Kuchnia wykonana na zamówienie umożliwia także wpasowanie w jej przestrzeń mebli nadszarpniętych zębem czasu. Wkomponowanie ich w projekt, to ukłon w stronę przeszłości. Pozostawione ślady użytkowania pozwolą snuć niezliczone historie dotyczące poprzednich użytkowników.

W naszych salonach będziecie mogli przedyskutować każdy detal związany z zamówieniem. Wybierając wabi-sabi jako główny styl w Waszym wnętrzu warto wyjść od odpowiedniego doboru tekstur. Kluczem niech będzie prostota oraz naturalność. Zalecamy także sięgnięcie po materiały z recyklingu. Niech japońska filozofia będzie kojącym antidotum na idealne wnętrza oraz perfekcjonizm. Kuchnia na zamówienie odzwierciedli wówczas nasze wnętrze oraz zasady, które przyświecają nam w codziennym życiu.

Adres e-mial

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt

T: 888 213 954
T: 795 063 972
T: 784 487 928

Meble kuchenne Poznań, kuchnie Poznań, kuchnie na wymiar Poznań, meble kuchenne na zamówienie Poznań, Nobilia. Meble kuchenne Poznań, kuchnie Poznań, meble kuchenne na wymiar Poznań, projekty mebli kuchennych w Poznaniu.
Copyright © Art Design. All rights Reserved.